SEVENEA – NOWY POZIOM KOSMETYKÓW

Z branżą kosmetyczną jestem związana zawodowo już prawie 7 lat. Z zamiłowania jeszcze dłużej, ale prawdziwą i świadomą pielęgnacją skóry twarzy zaczęłam zajmować się, gdy zdobyłam nieco doświadczenia w pracy, gdy zaczęłam widzieć namacalne efekty swoich terapii, gdy zaczęłam stawiać czoła różnym problemom skórnym, gdy przez moje ‚ręce’ zaczęły przewijać się dziesiątki klientów miesięcznie. Gdy zaczęłam, tak faktycznie i realnie pracować ze skórą! Sorry (not sorry!), ale nigdy nie byłam ‚panią od paznokci’, nawet będąc jeszcze w szkole. To właśnie pielęgnacja skóry stanęła na piedestale moich zainteresowań i stała się warsztatem pracy. Jednak niezmiennie, przez cały  ten czas, bardzo często pada jedno pytanie: ‚jakie kosmetyki polecam?’ lub też ‚jakie kosmetyki mam kupić?’.

Ułożyłam już wiele planów pielęgnacyjnych – na kuracje w gabinecie oraz schematy pielęgnacji domowej. Przetestowałam wiele różnych kombinacji zabiegowych, jak i kosmetyków w pierwszej kolejności na sobie. Ponadto, zrobiłam to nie tylko na sobie, ale i na wielu moich klientkach. Lubię holistyczne podejście do tematu dbania o skórę, bo wiem, że na efekty składa się coś więcej, niż tylko dobry krem. Ale właśnie ten ‚dobry krem’ to bardzo silne ogniwo. Skuteczna pielęgnacja domowa pozwala cieszyć się zdrową i zadbaną skórą, ale i podtrzymuje efekty kosmetologicznych kuracji w gabinecie. I chociaż zdaję sobie sprawę, że czasami droga do ułożenia pielęgnacji idealnej jest długa, pełna kosmetycznych bubli, prób i błędów, to w każdym jednym przypadku zakończonym sukcesem sprawdziła się poniższa zasada: można korzystać z naturalnej pielęgnacji, bo jest łagodna i delikatna dla skóry. Ale dla namacalnych efektów trzeba skorzystać z biochemii. Ja wierzę w dobrą chemię, bez niej nie ma spektakularnych efektów oraz specjalistycznego działania. Słowo klucz to dobra chemia, a nie szkodliwe, zbędne składniki, jak silikony, parafina i pochodne ropy naftowej czy mocne konserwanty. A gdyby połączyć to z siłami natury? Większość kremów obecnych na rynku charakteryzuje się albo zaawansowaniem pod względem technologicznym, a co za tym idzie obecnością syntetycznych składników, silnych konserwantów, czy innych niepożądanych substancji, albo zawartością jedynie surowców pochodzenia naturalnego, często o umiarkowanej skuteczności. Na przeciw wychodzi Sevenea. To marka, której jeszcze nie było – hybrydowa pielęgnacja, która łączy zalety zaawansowanej biotechnologii z bogactwem botanicznych ekstraktów i olejków. Produkty Sevenea łączą w sobie dwa elementy: naukę oraz naturę, gdzie nauka w tym przypadku dostarcza rozwiązań skutecznych a jednocześnie bezpiecznych, bo opartych na fizjologicznych aspektach funkcjonowania skóry.

Zrzut ekranu 2019-01-11 o 21.56.39.png

 

Co wyróżnia kosmetyki marki Sevenea?

Przede wszystkim ich flagowy, inteligentny system transportujący składniki aktywne. Wspiera on odbudowę architektury skóry, która ulega procesowi starzenia, negatywnym wpływom czynników środowiskowych, takich jak: wiatr, zanieczyszczenia lub promieniowanie słoneczne. Ponadto, wykazuje silne właściwości regenerujące po różnego rodzaju fizycznych bądź chemicznych zabiegach kosmetycznych lub medycyny estetycznej, zaburzających integralność skóry, np. po peelingach chemicznych, czy zastosowaniu terapii laserem.

Zapewne wielokrotnie spotkałaś się z tym, że mimo starannie dobranych kosmetyków, ich efekty przestały być widoczne w chwili zaprzestania ich stosowania. Dzieje się tak dlatego, że większość składników aktywnych zawartych w kosmetykach nie jest w stanie przedostać się w głębsze warstwy skóry. To powoduje, że działanie jest krótkotrwałe i powierzchowne.

Kosmetyki Sevenea oparte są na przełomowym odkryciu biotechnologicznym: INTELIGENTNYM SYSTEMIE TRANSPORTUJĄCYM. Jest to biomimetyczny nośnik, na który składają się mikroskopijnej wielkości zmodyfikowane liposomy, otoczone podwójną błoną, we wnętrzu których zamknięte zostały struktury o kształcie dysków. Dyski te niosą liczne substancje aktywne kremu do miejsc w skórze wymagających naprawy i wzmocnienia. Jego rolą jest również zakotwiczenie materiału budulcowego, czy też składników aktywnych, w różnych warstwach naskórka.

Inteligentny System Transportujący zawarty w produktach Sevenea, umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych nawet na głębokość 40 mikrometrów, co daje transport 8 razy głębszy, niż w przypadku transportu przez liposomy o standardowej budowie.

System jednocześnie chroni je przed inaktywującym i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, dzięki czemu składniki te są dużo bardziej skuteczne i działają długo po uwolnieniu.

W jaki sposób dyski są w stanie przeniknąć w głębsze warstwy skóry? Dyski charakteryzują bardzo małe rozmiary (10-30 nanometrów), dzięki czemu są one w stanie sprytnie przenikać przez poszczególne warstwy komórek naskórka, docierając, w zależności od rodzaju systemu transportującego, nawet do jego warstwy podstawnej.

46772859_562984440819676_4950362305889042432_o

KOSMETYKI SEVENEA

W ofercie marki znajduje się 7 produktów, które łączą Inteligentny System Transportujący substancje aktywne o właściwościach regenerujących, ochronnych czy rozjaśniających z naturalnymi składnikami pochodzenia roślinnego – olejkami, ekstraktami i składnikami odżywczymi. Kolekcja obejmuje produkty do pielęgnacji twarzy, okolic oczu, ciała oraz dłoni.

Pielęgnacja twarzy to między innymi, przeznaczone dla każdego wieku i rodzaju cery, kremy: rozjaśniający przeciw niedoskonałościom, antysmogowy – ochronny zawierający SPF 50, ujędrniający aktywator młodości czy intensywnie odżywiające i regenerujące serum do twarzy i szyi.

Formuły kosmetyków nie zawierają pochodnych ropy naftowej, silikonów, parabenów, nie są testowane na zwierzętach. Opakowania airless gwarantują bardzo higieniczną aplikację.

Więcej na temat poszczególnych produktów z pewnością niebawem pojawi się na blogu.

***

Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z kosmetykami marki Sevenea i przetestować je na sobie mam 10% kod zniżkowy SeveneaXZona do wykorzystania w sklepie Sevenea. Kod jest ważny do 28.02.2018!

 

 

6 myśli w temacie “SEVENEA – NOWY POZIOM KOSMETYKÓW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s