PLAN OSZCZĘDNOŚCIOWY MOJEGO SYNA | TRANSFERY MIĘDZYNARODOWE TRANSFERGO POLAND

Rok 2018 bez wątpienia przyniósł w moim życiu wiele przełomowych zmian! Największą z nich jest oczywiście fakt, że zostałam mamą. W pewnych kwestiach zmieniło się kolosalnie dużo, inne wymagały drobnej reorganizacji, a jeszcze inne pozostały bez zmian. Jednak pojawienie się nowego członka rodziny pociągnęło za sobą lawinę zmian finansowych w naszym życiu. I nie chodzi tu tylko o kompletowanie wyprawki czy zaspokajanie bieżących, rosnących potrzeb dziecka, ale o długoterminowe myślenie finansowe.

Gdy byłam jeszcze w ciąży, w mojej głowie zakiełkował pomysł, aby mały H. od samego początku miał własne konto w banku. Postanowiłam sobie, że każdego miesiąca na owe konto przeleję minimum kwotę odpowiadającą ilości dni w danym miesiącu, czyli £30 lub £31. Jeżeli budżet pozwala, staram się przelewać zaokrągloną kwotę £50. Na konto lądują również wszelkie okolicznościowe ‚koperty’, stopniowo budując ładne oszczędności.

PLAN OSZCZĘDNOŚCIOWY MOJEGO SYNA

W roku 2019 planuję oczywiście kontynuować taki sposób oszczędzania w imieniu syna. Nauczona doświadczeniem Świąt Bożego Narodzenia i niektórymi zupełnie nietrafionymi prezentami, zamierzam wyraźnie zaznaczyć, że lepszym rozwiązaniem będzie przelew. Biorąc pod uwagę także fakt, że zazwyczaj podróżuję tylko z bagażem

podręcznym (napisałam na ten temat osobny wpis: MINIMALIZM W PRAKTYCE – PODRÓŻOWANIE Z BAGAŻEM PODRĘCZNYM), pozwoli mi to również uniknąć angażowania kogoś w przygotowanie i wysyłanie paczki. W takiej sytuacji, kiedy trzeba się ze wszystkim zmieścić do niewielkiej walizki, a dziecko jest na tyle małe, że jeszcze nie wyczekuje pierwszej gwiazdki, idealnym rozwiązaniem jest tzw. ‚koperta’, lub po prostu przelew na konto oszczędnościowe najmłodszego członka rodziny.

49781591_346016502888752_3989802379196235776_n.jpg

Z rozmów z wieloma znajomymi osobami wiem, że wiele z nich ma opory przed przelewami międzykrajowymi, głównie obawiając się o niekorzystne kursy waluty lub wysokie prowizje za przelewy tego typu. Niestety, ale takie mity są bardzo mocno zakorzenione, szczególnie wśród babć i ciotek starszego pokolenia. Kiedyś tak było, jednak czasy się zmieniły – ludzie nie tylko wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych, niektórzy wiele podróżują dla przyjemności, inni wyjeżdżają biznesowo , a kolejni w celach edukacyjnych. Latanie samolotem stało się bardziej przystępne, ale również i wysyłanie pieniędzy. Chcąc wykonać międzynarodowy przelew, warto skorzystać z TransferGO, który oferuje szybkie oraz bezpieczne międzykrajowe transfery pieniężne bez ukrytych, dodatkowych opłat. Przelewy wykonane przez TransferGO są jasne i przejrzyste – wysyłana kwota to kwota, którą otrzyma odbiorca. Ponadto wykonanie przelewu jest bardzo łatwe – wystarczy zarejestrować się na stronie zakładając swój profil.

Usługi TransferGO idealnie wpisują się nie tylko w okres około-świąteczny. Jest to prosty sposób zarówno na wysłanie, jak i odbiór pieniędzy. Mały H. na pewno kiedyś się ucieszy, że dzięki usłudze TransferGO, jego konto zostało zasilone o całkiem pokaźną sumę już podczas pierwszych wspólnych Świąt, a także innych, nadchodzących w 2019 roku okoliczności.

2 myśli w temacie “PLAN OSZCZĘDNOŚCIOWY MOJEGO SYNA | TRANSFERY MIĘDZYNARODOWE TRANSFERGO POLAND

  1. BogusiaM pisze:

    Świetna sprawa, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, jak dla niektórych może być to mało zrozumiałe, że pieniądze zamiast prezentu. Ja nie lubię dawać pieniędzy, bo czasami odnoszę wrażenie, że od okazji się nimi wymieniamy. Co innego może faktycznie, gdy mieszkasz za granicą i wysyłanie prezentu czy zabieranie i dokupowanie bagażu, by prezenty przewieźć jest głupotą :p

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s