Introdukcja

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Jeżeli już tu jesteś, rozgość się serdecznie. Mam nadzieję, że Ci się tu spodoba i zostaniesz ze mną na dłużej.

Żona Luksusowa to kobiecy ukłon w stronę ponadczasowego minimalizmu. To poszukiwanie balansu pomiędzy najwyższą jakością na różnych płaszczyznach życia, bez pośpiechu i w zgodzie ze sobą. To dbanie o detale, o estetykę i pieszczenie zmysłów nawet podczas codziennych czynności. Aby przełamac rutynę, w tle przewijają się nasze wojaże – podróże małe i duże, lokalne i dalsze.

Życie jest piękne i proste jednocześnie – ja z niego korzystam, jak tylko potrafię. I tutaj Ci o tym opowiem. Aby ułatwić Ci poruszanie się po blogu, omawiane zagadnienia, którymi chcę się z Tobą podzielić i które są bliskie mojemu sercu, pogrupałam na 3 główne kategorie:

MINIMALIZM & SLOW LIFE

Poruszam tutaj tematy typowo lifestylowe. Opowiem Ci, jakie kroki i działania podejmuję, aby stopniowo wprowadzać założenia minimalizmu w życie. Podzielę się z Tobą tym, jakie jest moje zdanie na różne tematy około – minimalistyczne. Zdradzę Ci moje sprawdzone sposoby na to, jak funkcjonować w zgodzie ze sobą, bez pośpiechu, w swoim własnym rytmie. Podzielę się z Tobą swoimi sposobami odnośnie kompletowania garderoby idealnej. Dzięki prostym zasadom, które wcieliłam w życie, odwieczny stereotypowy problem kobiecości pod tytułem ‚nie mam się w co ubrać’ już mnie nie dotyczy. Opowiem Ci także o tym, jak prowadzę i planuję domowy budżet, jak stopniowo poprawiam sytuację finansową, jak oszczędzamy pieniądze. Pokażę Ci urywki mojej codzienności, piękne momenty, polecę dobrą książkę, film, przepis czy fajne miejsce na kawę. Minimalizm i slow life to moje świadome dążenie i poszukiwanie najwyższej jakości we wszystkich aspektach życia codziennego.

BODY

Jestem estetką. Przede wszystkim jednak, jestem kobietą. Kompleksowa pielęgnacja to moje codzienne rytuały. Ponadto wierzę, że holistyczne podejście do ciała jest kluczem do zachowania harmonii ciała i umysłu. Zdrowe, zadbane ciało to piękne ciało. Tematy związane z pielęgnacją są bliskie mojemu sercu. Od lat trzymam się zasady, że ‚na twarzy się nie oszczędza’. Wysokiej klasy, starannie dobrana do potrzeb i stanu cery pielęgnacja domowa i gabinetowa stanowi najmocniejsze ogniwo dobrego wyglądu. Na zaniedbanej twarzy nawet najdroższy makijaż nie będzie wyglądał dobrze. Wpisy oznaczone etykietką Body poruszają tematy urody oraz dbania o siebie na wszystkich płaszczyznach – wewnętrznie, zewnętrznie, a także duchowo.

TRAVEL

‚Nie byłam wszędzie, ale mam to na liście!’ – chcę któregoś pięknego dnia dumnie powiedzieć, że zobaczyłam cały świat. Albo przynajmniej sporą jego część. W związku z tym pokażę Ci relacje z naszych podróży, bez względu na to, czy to wojaże małe czy duże. Wyjazdowe historie przeplatam kilkoma pięknymi kadrami, czasami nawet wideo-relacjami. Opowiem Ci gdzie byliśmy, co widzieliśmy, co spróbowaliśmy… A na objazdowe wycieczki po kraju, w którym żyjemy zabiorę Cię niczym pasażera na gapę we wpisach pod szyldem ‚Fiacikiem przez Anglię’.

Na dobry początek – mała zapowiedź:

To co – przyłączysz się?

2 myśli w temacie “Introdukcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s